Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 250,00 zł.
Bezpieczna Wysyłka

Nasze paczki są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Wysyłamy Firmą Kurierską DPD, Inpost (Paczkomaty), Poczta Polska.

KOSZT WYSYŁKI OD 12 PLN

Gwarancja Bezpiecznych Zakupów

 

Wszystkie informacje są szyfrowane i nie ponosisz żadnego ryzyka związanego z przechwyceniem Twoich danych osobowych ani haseł do kont bankowych w przypadku płatności przelewem online przez osoby trzecie. Dzięki użyciu protokołu SSL Twoje dane są u nas bezpieczne.

 

Gwarancje

Masz 30 dni na zwrot produktu bez podania przyczyny.

Wysyłamy tylko oryginalne produkty.

Zielona Kawa Sposobem na Odchudzanie ?

Kawa Zielona

Zielona Kawa w WorkuOd jakiegoś czasu głośno jest natomiast o niepodważalnych walorach kawy zielonej, która – analogicznie jak zielona herbata – jest niczym innym, jak powszechnie znanymi ziarnami kawy, która nie została poddana pewnym procesom obróbki, tzn. nie została wypalona. Dzięki temu, że wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren, zachowane zostały pewne jej naturalne właściwości, których próżno szukać w ziarnach kawy palonej.

Najbardziej poznaną zaletą kawy zielonej są jej właściwości wspomagające odchudzanie.

Od dawna wiadomo, że kawa czarna nie odchudza tylko odwadnia organizm, wypłukując przy okazji znaczne ilości magnezu i podnosząc poziom hormonów wywołujących stres. Zielona kawa nie tylko nie odwadnia, ale pozytywnie wpływa na regulację metabolizmu – przyspieszając go znacznie. Dzieje się tak za sprawą składników obecnych w ziarnach kawy przed jej wypaleniem. Przede wszystkim jest ona bogata w kwas chlorogenowy (CGA), który w procesie obróbki termicznej (czyli w procesie wypalania kawy) ulega znacznemu rozpadowi. Kawa zielona zawiera prawie 15 razy więcej kwasu chlorogenowego, niż te same ziarna po obróbce termicznej. Badacze przypuszczają, że zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy wchodzi w reakcję z kofeiną i te dwa związki przyczyniają się miedzy innymi do tego, że:

  • następuje przyspieszenie tempa przemiany materii;

  • w większym niż dotychczas stopniu spalane są własne rezerwy tłuszczu;

  • obniża się łaknienie – w tym ochota na słodkie;

  • tłuszcz odkłada się w mniejszym stopniu niż dotychczas.

Kup Kawa ZielonaKwas chlorogenowy to naturalny kwas organiczny z grupy polifenoli – silny antyoksydant, obecny nie tylko w zielonej kawie. Występuje on również w innych roślinach, na przykład w owocach kakaowca, głogu, pokrzywie, karczochach czy w suszonych śliwkach oraz brzoskwiniach. Nie zawiera chloru – jego nazwa powstała od tworzenia zielonej barwy przy utlenianiu, podobnie jak dzieje się to w chloroplastach roślinnych.

Znajdując się w układzie trawiennym, kwas chlorogenowy obniża ilość cukru wchłanianego z jelita cienkiego do krwi, dzięki czemu organizm przyswaja glukozę wolniej. Pobudzony przez kofeinę – drugi główny składnik ziaren kawy – organizm, zamiast glukozy zaczyna więc wykorzystywać na potrzeby energetyczne swoje zapasy tłuszczu, przyczyniając się do szybszego chudnięcia.

Spowolnienie przyswajania glukozy skutkuje utrzymywaniem się jej na stabilnym poziomie we krwi, a to z kolei stabilizuje produkcję insuliny przez trzustkę. Jak wiadomo, insulina jest jedynym hormonem odpowiadającym za akumulację (odkładanie) tkanki tłuszczowej. Zatem jej zrównoważony, stabilny poziom, potrzebny do powolnego przyswajania glukozy powoduje również mniejsze magazynowanie tłuszczów, jako „efekt uboczny” zmniejszonego wydzielania insuliny.

Regulacja gospodarki insulinowej oraz zrównoważenie podaży (ilości) glukozy we krwi przekłada się dalej na ograniczenie łaknienia (zmniejszenie apetytu), co również ma niebagatelne znaczenie w procesie odchudzania. Wiadomo bowiem, że właśnie nagły wzrost poziomu insuliny w organizmie powoduje tzw. napady „wilczego głodu”. Stabilny poziom glukozy sprawia, że organizm „nie domaga się” większych ilości cukru, zatem apetyt na słodycze również maleje.

Dla Kogo Kawa Zielona?

Zielona kawa jest polecana przede wszystkim tym, którzy chcą wspomóc organizm w procesie odchudzania o całkowicie naturalne suplementy diety. Badania nad wpływem zielonej kawy na funkcjonowanie organizmu ludzkiego dowodzą dziś niezbicie, że kofeina w ograniczonych ilościach nie ma negatywnego wpływu. Przeciwnie – działa energetyzująco na cały organizm. Mogą ją pić dorosłe osoby w każdym wieku.

Kawa zielona jest dostępna zarówno w postaci zmielonych lub całych ziaren przeznaczonych do parzenia napoju, w postaci kawy rozpuszczalnej lub tabletek popijanych wodą. Napar przygotowany ze zmielonych ziaren lub z kawy rozpuszczalnej w niczym nie przypomina aromatycznego, głębokiego i gorzkawego ekstraktu kawy czarnej – ma słomkową barwę i lekko cierpki smak. Niektórzy przyrównują go do charakterystycznego smaku zielonej herbaty. Dla jednych będzie to zaleta, inni mogą mieć problem z zaakceptowaniem „inności” kawy zielonej. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą kapsułki zawierające zmieloną zieloną kawę lub jej ekstrakt.

Podobnie jak czarna kawa, ziarna kawy zielonej zawierają kofeinę (palenie nie niszczy jej, tak jak kwasu chlorogenowego)

Jak wszystkie suplementy diety, zielona kawa nie jest „cudownym lekiem”, który sprawia, że tłuszcz sam znika bez śladu. Dlatego, aby uzyskać trwałe rezultaty, warto stosować ją jako uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety połączonej z aktywnością fizyczną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl