Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 250,00 zł.
Bezpieczna Wysyłka

Nasze paczki są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Wysyłamy Firmą Kurierską DPD, Inpost (Paczkomaty), Poczta Polska.

KOSZT WYSYŁKI OD 12 PLN

Gwarancja Bezpiecznych Zakupów

 

Wszystkie informacje są szyfrowane i nie ponosisz żadnego ryzyka związanego z przechwyceniem Twoich danych osobowych ani haseł do kont bankowych w przypadku płatności przelewem online przez osoby trzecie. Dzięki użyciu protokołu SSL Twoje dane są u nas bezpieczne.

 

Gwarancje

Masz 30 dni na zwrot produktu bez podania przyczyny.

Wysyłamy tylko oryginalne produkty.

Składniki mineralne w naszej diecie: co warto wiedzieć na temat ich niedoborów?

Zdrowa dieta to taki sposób odżywiania się, dzięki któremu nasz organizm otrzymuje niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania witaminy. Równie ważne są minerały, które także mają ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Jakie minerały są wyjątkowo ważne? W jaki sposób objawiają się ich niedobory oraz w jakich produktach powinniśmy ich szukać?

Składniki mineralne: dlaczego ich niedobory są tak częste?
Składniki mineralne to te pierwiastki, bez których nasza dieta nie spełni potrzeb naszego organizmu. Minerały są bardzo ważne dla naszego zdrowia, jednak często mimo odpowiedniej diety, mamy problemy związane z ich niedoborami. Wynika to z kilku kwestii. Przede wszystkim skutki niedoborów w przypadku składników mineralnych ujawniają się szybciej, niż w przypadku witamin. Drugą kwestią jest fakt, iż składniki mineralne bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie, co oznacza utratę wielu cennych minerałów w trakcie płukania warzyw i owoców, znacznie zmniejsza też ich wartość odżywczą podczas gotowania. Jakie są skutki niedoborów poszczególnych składników mineralnych?

Jak objawiają się niedobory poszczególnych składników mineralnych?
Objawy niedoborów poszczególnych składników mineralnych są dość charakterystyczne, jednak często nie zwracamy na to uwagi. Oto te minerały, które są dla nas wyjątkowo ważne oraz najważniejsze objawy związane z ich niedoborem:
-sód i chlorek – ponieważ te minerały tworzą wszechobecną sól, ich niedobory należą do rzadkości. Jeśli już się pojawiają, są to przede wszystkim skurcze mięśni, zaburzenia układu krążenia oraz problemy związane z funkcjonowaniem układu nerwowego;
-magnez – jego spadek wiąże się z takimi następstwami, jak spadek wagi, skurcze mięśni oraz drgawki;
-wapń – ze względu na rolę, jaką wapń pełni w naszym organizmie, konsekwencje jego niedoboru ponoszą głównie zęby i kości. Osłabiony zostaje również układ nerwowy, częstym problemem okazują się również zaburzenia związane z pracą mięśni;
-żelazo – na jego niedobory szczególnie narażone są kobiety, one też ponoszą najpoważniejsze skutki związane z brakiem żelaza. W ich przypadku zmorą okazują się bowiem zaburzenia miesiączkowania. Bez względu na płeć, dieta zbyt uboga w żelazo prowadzić może do anemii, która jest niebezpieczna i dla kobiet, i dla mężczyzn;
-cynk – objawami jego niedoborów są przede wszystkim problemy związane ze stanem skóry oraz problemy związane z gojeniem się ran. Na jego braku w diecie cierpi tez układ odpornościowy;
-jod – choć zapotrzebowanie na ten składnik mineralny jest niewielkie, bardzo wiele osób ma z nim spore problemy. Oznacza to przede wszystkim problemy z tarczycą oraz z tak uciążliwym problemem, jakim jest wole.

Polecamy suplementy:

Młody Jęczmień Tabletki - wapń, magnez, żelazo, cynk, potas;

Spirulina Tabletki - cynk, żelazo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl